Fremtidens saksbehandling og arkivering

Lørenskog kommune ønsker å anskaffe moderne og brukervennlige systemer for generell saksbehandling, byggesaksbehandling, en helhetlig løsning for politiske møter samt løsning for innsyn og publisering. Lørenskog kommune har brukt samme saksbehandlings- og arkivsystem siden 2005, og har nå behov for nye løsninger. Kommunen utforsker både separate og integrerte løsninger som kan forbedre effektiviteten og møte fremtidige behov.

Sist oppdatert

Ansvarlig pådriver

Hanne Solgård-Øverlier

Hanne Solgård-Øverlier

Innovasjonspådriver

hanne.solgard-overlier@lup.no
402 03 939
Johan Englund

Johan Englund

Innovasjonspådriver

Johan.Englund@lup.no
938 24 553

Prosess

Kartlegge behov

Lørenskog har jobbet med å kartlegge behovet og ønsker å gå i dialog med markedet for å identifisere om det finnes løsninger og leverandører som kan imøtekomme behovene deres.

Markedsdialog

Lørenskog ønsker å gå i dialog med markedet for å utforske om det finnes eller kan utvikles systemer som kan kommunisere effektivt med hverandre og med eksisterende plattformer, som er brukervennlige og intuitive løsninger. Det er et ønske om å utforske innovative tilnærminger og teknologier.
Dialogkonferansen arrangeres som et digitalt møte 12.mars.