Partnernettverket, fagsamling helse: FoU-samarbeid eller anskaffelse, kom riktig ut fra start
Mange ansatte i sykehus og kommuner samarbeider med leverandører i små og store FoU-prosjekter. Men hva gjør man den dagen FoU-prosjektet tar slutt? Kan man da implementere løsningen i drift eller kan anskaffelsesregelverket sette en stopper for det?

Om arrangementet
Dette er problemstillinger som stadig dukker opp i henvendelser til LUP. Spørsmålene som reises er både interessante og krevende å svare på. Vi ønsker derfor å se litt nærmere på ulike utfordringer som kan oppstå og sammen med deltakerne borre litt i kompetansebehovet og hvordan dette best kan løses.
På denne første samlingen vil vi:
- Gå opp noen av de grunnleggende forskjellene på et FoU-samarbeid og en anskaffelse.
- Presentere noen eksempler der man har møtt utfordringer i overgangen mellom FoU og anskaffelse
- Se litt nærmere på behovsbeskrivelsen som en del av løsningen
- Diskutere kompetansebehovet hos partnerne våre og hvordan dette kan løses framover
Sunnaas sykehus og Intervensjonssenteret på Oslo Universitetssykehus vil gi oss en smakebit på problemstillinger de står i.
Bli med og del egne erfaringer og kom med innspill til hvordan vi sammen kan løfte kompetansen på et område som har stor betydning for innovasjonsarbeidet i kommuner og sykehus.
Målgruppe er ansatte i innovasjonsavdelinger, prosjektledere, fagpersoner og ledere som har en rolle i FoU-samarbeid eller innovative anskaffelser.